Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Özel Elit Gökkuşağı Otizm ve Dil Konuşma Merkezi
Hakkımızda

Özel Elit Gökkuşağı Otizm ve Dil Konuşma Merkezi, 2002 yılından itibaren özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti vermektedir. 2018 Yılında özel çocuklarımızın gereksinimlerine uygun tasarlanmış yeni binamıza geçerek Elit Gökkuşağı Özel Eğitim ve Dil Konuşma Merkezi olarak özel gereksinimli bireylere daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak hedeflenmiştir. Elit Gökkuşağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Hizmetler Bölümü mezunu Ayhan ÇETİNKAYA tarafından kurulmuştur.

Kurumumuzun asıl hedefi ÖZEL çocuklarımızın farklılıklarını ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, onlara özel eğitim hizmetleri sunmak ve topluma katılabilmelerini sağlamaktır.

Kurumumuz 32 bireysel eğitim odası, 7 grup eğitim odası, 1 fizik tedavi salonu, 1 ergoterapi salonu, 1 duyu bütünleme salonu oyun bahçesi, oyun odası, öğretmenler odası, veli bekleme salonu ve toplantı salonu ile 1200 öğrenci kapasitesine sahiptir.

Misyonumuz

Bireylerin kendi kendine yetebilecek düzeye gelmelerini sağlamak. Toplumun özel gereksinimli bireylere olan bakış açısını değiştirmek ve ailelerin bu süreç içerisinde aktif olarak yer almalarına rehberlik etmek.

Vizyonumuz

Her öğrencimizin bireysel farklılıklarını göz önüne alarak profesyonel, samimi ve gönülden çalışan ekip arkadaşlarımızla birlikte öğrencilerimizin kendisi ile barışık, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen, ailesi ve çevresine uyum içerisinde davranabilen ve topluma katılabilen bireyler yetiştirmek.

Kurucu
Ayhan Çetinkaya

Ayhan ÇETİNKAYA 1981 yılında Iğdır ilinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Kars ilinde tamamlayarak, üniversite eğitimini; Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Hizmetler Bölümü bitirerek tamamlamıştır.

İş hayatına, 2001 yılında Ankara Sokak Çocukları Merkezinde ‘Sosyal hizmet Uzmanı’ olarak başlamıştır. 6 ay kadar burada çalıştıktan sonra, iş hayatına İzmir Özel Eğitim Merkezinde Sosyal Hizmetler Uzmanı olarak devam etti.

2002 yılının ortasında Gaziantep’e gelerek Özel Elit Gökkuşağı Otizm ve Dil Konuşma Merkezini kurdu ve Gaziantep’te Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanında hizmet vermektedir.

Özel Elit Gökkuşağı Otizm ve Dil Konuşma Merkezi | elitrehabilitasyon.com